Eliza Lamer-Zarawska - sylwetka autora
Prof. dr hab. n. farm. Eliza Maria Lamer-Zarawska to renomowana polska farmakolog, której działalność zawodowa jest związana z Wrocławiem. Posiada specjalizację w dziedzinie zastosowania zarówno lokalnych, jak i zagranicznych roślin w leczeniu oraz w kosmetologii, szczególnie w kontekście działania przeciwstarzeniowego. Do najczęściej badanych przez nią roślin należą takie jak babka lancetowata, krwawnik, anyż, arcydzięgiel czy bazylia wonna, a także mniej znane gatunki jak krasnorosty i brunatnice.
W latach 1981-2005 pełniła funkcję kierownika Katedry Biologii i Botaniki Farmaceutycznej na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Jej imponujące portfolio publikacji obejmuje zarówno artykuły naukowe, które pojawiają się w czasopiśmie "Panacea. Leki Ziołowe", jak i prace książkowe. Prof. Lamer-Zarawska jest także autorem siedmiu patentów, wśród których znajduje się Oeparol – olej leczniczy pozyskiwany z nasion wiesiołka dziwnego.
Do ważniejszych pozycji książkowych jej autorstwa należy "Rośliny lecznicze stosowane u dzieci" napisany wspólnie z W. Olechnowicz-Stępień i wydany przez Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich w 1986 roku. Kolejne znaczące publikacje to "Kosmetyki naturalne. Przewodnik dla zielarzy, farmaceutów i zakładów kosmetycznych", współtworzony z A. Noculak-Palczewską, oraz "Fitoterapia i leki roślinne w geriatrii", które ukazało się w 2009 roku. Jej księgozbiór uzupełnia "Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej" napisany we współpracy z A. Gwardysem i C. Chwałą.
Eliza Lamer-Zarawska - wszystkie książki
Opinie naszych klientów
Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)
joanna_st