Bronisław Wildstein - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
11 Czerwca 1952 w Olsztyn
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:
Nagrody:
Nagroda Fundacji im. Kościelskich

Bronisław Wildstein urodził się w latach 50. XX wieku. Student Uniwersytetu Jagiellońskiego. W okresie PRL, zaangażowany opozycjonista. Współpracownik Komitetu Obrony Robotników. W latach 80. Bronisław Wildstein razem z żoną wyjechali z Polski. W 1989 roku powrócił z emigracji i zaangażował się w działalność dziennikarską. Bronisław Wildstein pracował także w roli prezentera telewizyjnego. Jednocześnie, Bronisław Wildstein jest również pisarzem, który ma na swoim koncie kilka interesujących powieści oraz zbiorów opowiadań. Dodatkowo, w dorobku literackim Wildsteina znajdują się także teksty o charakterze publicystycznym.

Wśród książek Bronisława Wildsteina na szczególną uwagę zasługuje jego pierwsza powieść „Jak woda”, która została uhonorowana prestiżową nagrodą literacką Fundacji im. Kościeliskich. Kolejna książka Bronisława Wildsteina, po którą zdecydowanie warto sięgnąć to powieści „Brat” oraz „Mistrz”. W literackim dorobku Wildsteina czytelnik może znaleźć również takie powieści jak: „Dolina nicości”, „Czas niedokonany”, „Dom wybranych” czy „Ukryty”. Powieści Wildsteina zalicza się do kategorii, jaką jest literatura piękna polska – książki autora wciągają i zaskakują ciekawymi rozwiązaniami fabularnymi. W swojej literackiej karierze, pisarz nie boi się podejmowania trudnych i skomplikowanych tematów.

Wśród tekstów o charakterze publicystycznych w bibliografii Bronisława Wildsteina są obecne takie publikacje, jak: „Profile wieku” (zbiór rozmów z cenionymi intelektualistami na temat najważniejszych wyzwań obecnych społeczeństw), „Śmieszna dwuznaczność świata, który oszalał” (zbiór esejów poświęconych tematyce kulturalnej), „O kulturze i rewolucji”, „Cienie moich czasów” czy nowa książka Bronisława Wildsteina – „Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach”. Poza literacką nagrodą Fundacji im. Kościeliskich, Wildstein otrzymał wiele innych znaczących wyróżnień, w tym także, między innymi, Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii, jaką jest literatura.

Bronisław Wildstein - Bestsellery
Broszurowa W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana

Bronisław Wildstein - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner