Anthony de Mello - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
4 Listopada 1931 w Bombaj
Data i miejsce zgonu:
2 Czerwca 1987 w Nowy Jork
Kraj pochodzenia:
Indie
Język:
hinduski

Anthony de Mello to hinduski duchowny, który ma na swoim koncie wiele książek podejmujących różnorodną tematykę z pogranicza kwestii duchowych oraz religijnych. De Mello urodził się w latach 30. w Bombaju. Członek Towarzystwa Jezusowego, czyli zakonu jezuitów, do którego wstąpił mając kilkanaście lat. Ukończył studia filozoficzne oraz teologiczne. W jego twórczości literackiej wyraźnie widać wpływy poglądów najważniejszych doktorów kościoła katolickiego, ale również zauważalne jest oddziaływanie duchowości Wschodu. Książki de Mello cieszą się dużą popularnością w kategorii, jaką są książki do nauk społecznych i humanistycznych oraz zostały przetłumaczone na wiele języków obcych, w tym język polski.

Wśród książek Anthony’ego de Mello znajdują się między innymi takie tytuły, jak: „Przebudzenie” – jedna z najbardziej znanych publikacji autora oraz „Wezwanie do miłości”. „Przebudzenie” to książka, która została wydana już po śmierci de Mello. W „Przebudzeniu” czytelnik znajdzie przemyślenia autora podawane w bardzo prostej, przystępnej formie. Książki, jakie pisał Anthony de Mello generalnie charakteryzują się zresztą niezwykle komunikatywną, nieskomplikowaną formą, zdecydowanie ułatwiającą ich odbiór.

W literackim dorobku jezuity można znaleźć również inne książki: „Odkryć życie na nowo”, „Modlitwa żaby. Księga opowiadań medytacyjnych”, „Szukaj Boga we wszystkim. Rozważania nad ćwiczeniami duchowymi świętego Ignacego Loyoli”, „Ciało i dusza w modlitwie”, „Rozwiązać pęta”, „Minuta mądrości”, „U źródeł” czy „Minuta nonsensu”. Anthony de Mello był płodnym autorem, podejmującym różnorodną tematykę związaną z duchowością. Zmarł w latach 80. w Stanach Zjednoczonych.
 
Warto zauważyć, że w pisaniu książek, autor korzystał niekiedy również ze zdobyczy nowoczesnej psychoterapii. Osoby zainteresowane postacią de Mello mogą sięgnąć także po książki, które są poświęcone jego postaci oraz poglądom. Twórczość Anthony’ego de Mello i zawarte w książkach poglądy spotkały się z konkretną krytyką ze strony Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

Anthony de Mello - Bestsellery
Miękka W magazynie
Używana
Broszurowa W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana

Anthony de Mello - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner