Anne Rice - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
4 Października 1941 w Nowy Orlean, Luizjana
Data i miejsce zgonu:
11 Grudnia 2021 w Rancho Mirage, Kalifornia
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Wakacyjne przyjaciółki, Wywiad z wampirem, Krew i złoto - Anne Rice, Pandora
Nagrody:
Goodreads Choice Award: Horror, Nagroda Brama Stokera za całokształt twórczości, World Horror Convention Grand Master Award

Anne Rice, a właściwie Howard Allen O’Brien, jest pisarką literatury grozy, która urodziła się w 1941 roku jako druga córka Irlandczyków – Katherine i Howarda O’Brienów. Pisarka urodziła się w Nowym Orleanie w stanie Luizjana, w którym spędziła większość swojego życia. Rodzinne miasto stało się tłem dla wielu powieści pisarki.

W wieku szesnastu lat wraz z rodziną przeniosła się do Teksasu, gdzie ukończyła szkołę średnią i rozpoczęła studia. Po roku studiowania na Texas Woman's University, pisarka przeniosła się na North Texas State College, którego nie udało się dokończyć ze względu na problemy finansowe. Z tego powodu Anne Rice przeprowadziła się do San Francisco, gdzie podjęła pracę w firmie ubezpieczeniowej i jednocześnie studiując zaocznie na University of San Francisco. Po otrzymaniu dyplomu kontynuowała naukę na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a także studia magisterskie w San Francisco. Po uzyskaniu tytułu magistra Anne Rice rozpoczęła pracę nad własnym warsztatem pisarskim. W tym celu pisała jedno opowiadanie dziennie. W jednym z takich opowiadań, które było inspirowane opowieściami o wampirach zapamiętanymi z dzieciństwa, uczyniła postać młodego reportera, który przeprowadza wywiad z wampirem. W tym samym czasie w magazynie uniwersyteckim "Transfer" Rice opublikowała swoje pierwsze opowiadanie zatytułowane "Czwarty października, 1948”.

Swoją pierwszą powieść autorka zaczęła pisać po śmierci swojej córki w 1972 roku. Wówczas powróciła do opowiadań o wampirze, które zaczęła rozbudowywać, nadając głównemu bohaterowi imię Louis. „Wywiad z wampirem” ukazał się w 1976 roku i był na tyle popularny, że doczekał się kontynuacji. W ten sposób powstały bestsellerowe książki Anny Rice z cyklu „Kroniki wampirów”, które wywarły duży wpływ na subkulturę gotycką i przyniosły jej sławę.
Co ciekawe, autorka pisała również pod pseudonimem Anne Rampling oraz A.N. Roquelaure. Chociaż Anne Rice jest pisarką, która specjalizuje się głównie w literaturze horroru i fantasy, to tworzy również powieść gotycką, a także erotykę. W swoim dorobku ma książki tj.: „Dzieje czarownic z rodu Mayfair”, „Kroniki Wilczego Daru”, „Czas Aniołów”” oraz „Śpiąca Królewna”.

Sławę przyniosła jej debiutancka powieść “Wywiad z wampirem”, która doczekała się adaptacji filmowej (1994), z takimi aktorami jak: Brad Pitt, Tom Cruise czy Antonio Banderas. Pisała również pod pseudonimem Anne Rampling oraz A.N. Roquelaure. Dzięki swoim współczesnym horrorom jest jedną z najbardziej utytułowanych autorek na świecie.

Anne Rice - bestsellery
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 11.18 zł 39.50 zł

Miękka , W magazynie
Używana
Miękka , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 21.28 zł 35.90 zł

W magazynie
Używana Wyprzedaż
Miękka , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana

Anne Rice - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner