Anna Dobrosława Koprowska- Głowacka - sylwetka autora
Anna Dobrosława Koprowska-Głowacka ukończyła studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zdobywając tytuł magistra historii o specjalności nauczycielskiej w 1999 roku. Dwa lata później, w 2002 roku, zakończyła Podyplomowe Studia Polityki i Edukacji Regionalnej na tej samej uczelni. Jej praca magisterska „Z dziedzictwa kulturowego Ziemi Chełmińskiej. Podania i legendy chełmińskie” została napisana pod opieką dra Adama Wróbla. Podczas studiów dyplomowych działała na Katedrze Filologii Klasycznej, a jej promotorem był prof. Włodzimierz Appel.
W latach 1998-2005 pracowała jako nauczycielka historii, uczestnicząc również w edukacji regionalnej, co pozwalało jej przybliżać uczniom wiedzę o lokalnej kulturze i historii. Angażowała się też w organizację konkursów na temat historii i kultury państw Unii Europejskiej. Od 2005 do 2010 roku była asystentką prezesa w WSH-P, gdzie przyczyniła się do wpisania trzech wyrobów piekarniczych ze Stolna na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Jej działalność pisarska obejmuje współpracę z różnymi czasopismami i portalami, takimi jak „Czwarty Wymiar” i „https://******.**”. Publikowała wiersze oraz liczne książki o różnorodnej tematyce, od regionalnych legend po historie z czasów wojen polsko-szwedzkich. Do najbardziej znanych dzieł należą: „Legendy i podania Ziemi Chełmińskiej”, „Czarownice z Pomorza i Kujaw” oraz „Magia ludowa z Pomorza i Kujaw”.
Jest członkinią Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów i Wydawców, a jej praca została doceniona licznymi nagrodami, w tym „Złotym Krukiem” za promowanie dziedzictwa Kujaw i Pomorza oraz medalem Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Zdobyła też uznanie na konkursach literackich, takich jak Kościerskie Targi Książki i Kociewskie Targi Książki.
Mimo zmagania się z chorobą, jaką jest stwardnienie rozsiane, planuje kolejne publikacje. Jej zainteresowania obejmują starożytne cywilizacje, historię Habsburgów oraz procesy o czary. Jest pasjonatką łączenia roli historyka z alternatywnymi metodami pracy, a w życiu kieruje się mottą cesarza Karola V Habsburga "PLUS ULTRA", co oznacza "Wciąż dalej".
Anna Dobrosława Koprowska- Głowacka - wszystkie książki
Opinie naszych klientów
Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)
joanna_st