Aneta Jadowska - sylwetka autora

Aneta Jadowska jest polską pisarką fantasy, doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która urodziła się w 1981 roku w Radomsku. Później pisarka wychowywała się i dorastała w nieodległym od miasta rodzinnego Przedborzu. W wieku 19 lat opuściła rodzinny dom i wyjechała na studia do Torunia, miasta, w którym mieszka do dziś. Autorka jest pisarką fantasy, która zdobywa coraz większą popularność. Uważa, że debiutowała trzy razy. Po raz pierwszy w 1999 roku opowiadaniem „Dziwny jest ten świat” w „Gazecie Radomszczańskiej” oraz kolejno w 2004 roku opowiadaniem „Kalejdoskop” na łamach miesięcznika „Science Fiction” i w 2012 roku powieścią „Złodziej dusz”. Aneta Jadowska jest członkinią grupy literackiej Harda Horda.

Największą popularność pisarce przyniosła sześciotomowa seria powieściowa o pochodzącej z Torunia policjantce-wiedźmie, Dorze Wilk. Heksalogia ukazała się w ciągu zaledwie dwóch lat. Kończąca serie książka zatytułowana „Na wojnie nie ma niewinnych” ukazała się czytelnikom w 2014 roku. Co ciekawe, poza sześciotomowym dziełem, Aneta Jadowska jest także autorką dwóch dwutomowych książek: „Serii Szamańskiej” oraz „Serii o Nikicie”.

Aneta Jadowska to pisarka, która sama o sobie mówi, że jest pracoholiczką, a pisaniu i kreowaniu nowych historii poświęca cały swój wolny czas. Po zakończeniu jednej powieści, autorka niemal natychmiast rozpoczyna prace nad nową książką, dzięki temu czytelnicy nie muszą czekać na kolejne opowiadania, Pisarka w przeciągu siedmiu lat wydała dziesięć powieści i jeden tom opowiadań. W trakcie procesu twórczego autorka stawia sobie za cel wykreowanie dynamicznych i wyrazistych bohaterów. Cechy takie posiadają bohaterowie zarówno ról żeńskich, jak i męskich. Aneta Jadowska to pisarka książek fantasy, dlatego jej pozycje to obowiązkowe lektury wielbicieli tego gatunku literackiego.

Działalność twórcza Anety Jadowskiej została doceniona, autorka otrzymała wyróżnienie Złotej Karety Nowości, którą pisarka otrzymała w kategorii Kultura, a także Medal Honorowy Prezydenta Miasta Torunia „Thorunium”.
 

Aneta Jadowska - bestsellery
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 19.43 zł 32.11 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 6.29 zł 35.70 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 29.71 zł 39.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 22.49 zł 36.90 zł

Miękka , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 6.33 zł 39.99 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 19.22 zł 39.99 zł

Miękka ze... , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 19.49 zł 44.99 zł

Aneta Jadowska - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner