Andrzej Stasiuk - książki

Andrzej Stasiuk to polski pisarz, którego twórczość na stałe zapisała się w kanonie rodzimej literatury. Poeta, felietonista oraz wybitny autor prozy ma na swoim koncie wiele literackich nagród, w tym Nagrodę Literacką „Nike” oraz Nagrodę Fundacji im. Kościeliskich – jedno z najbardziej prestiżowych polskich wyróżnień w dziedzinie literatury.

Twórczość autora może przypaść do gustu czytelnikom lubiącym książki, między innymi, z kategorii literatura piękna czy literatura obyczajowa. Książki Andrzeja Stasiuka to literacka przygoda na najwyższym poziomie. Debiutem autora są „Mury Hebronu” – utwór, w którym Stasiuk mierzy się z obrazem wewnętrznego świata więzienia, przedstawiając życie w zamknięciu. Do najlepszych książek Andrzeja Stasiuka można zdecydowanie zaliczyć również zbiór opowiadań – „Opowieści galicyjskie”, których akcja, jak wskazuje sam tytuł, umieszczona została na terenie Galicji. „Opowieści galicyjskie” przedstawiają skomplikowaną rzeczywistość tych terenów po przemianach gospodarczych związanych z upadkiem komunizmu w Polsce. Opowiadania Andrzeja Stasiuka zmuszają czytelnika do własnych refleksji, poruszając trudny społecznie temat.

Inna książka Stasiuka, która zdecydowanie zasługują na uwagę to „Jadąc do Bagdad” – niesamowity opis podróży przez kraje Europy Środkowej oraz Wschodniej. Motyw podróżniczy można znaleźć również w książce „Wschód”, w której Andrzej Stasiuk opowiada o niesamowitej podróży na tytułowy, fascynujący Wschód. 

Bibliografia Andrzeja Stasiuka obejmuje wiele interesujących książek podejmujących różnorodną tematykę. „Noc. Słowiańsko – germańska tragifarsa medyczna”, „Fado”, „Dojczland”, „Grochów” czy „Kroniki beskidzkie i światowe”, czyli nowa książka Andrzeja Stasiuka i doskonała powieść „Biały kruk” to świetne czytelnicze propozycje dla osób, które szukają znakomitej literatury. Proza i wiersze Andrzeja Stasiuka zachęcają do myślenia i skłaniają do zastanowienia się nad poruszaną przez autora tematyką oraz wyciągnięcia własnych wniosków. Chcąc lepiej poznać postać pisarza zdecydowanie warto sięgnąć również po „Życie to jednak strata jest” – książkę Andrzeja Stasiuka i Doroty Wodeckiej.

Andrzej Stasiuk - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner