Aldous Huxley - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
26 Lipca 1894 w Godalming
Data i miejsce zgonu:
22 Listopada 1963 w Hrabstwo Los Angeles, Kalifornia
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Nowy wspaniały świat 30 lat później, Wyspa - Aldous Huxley, Wewnętrzny Bóg, Nowy wspaniały świat
Nagrody:
James Tait Black Memorial Prize - Ficion

Aldous Huxley urodził się pod koniec XIX wieku, w Wielkiej Brytanii. Odebrał bardzo gruntowne wykształcenie. W dorosłym życiu poświęcił się działalności literackiej, początkowo skupiając się na poezji, a następnie środek ciężkości swoich zainteresowań przenosząc na pisarstwo prozatorskie. Zmarł w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jedną z najbardziej znanych książek Aldousa Huxley’a jest „Nowy wspaniały świat”, bestsellerowa antyutopia, w której Huxley przedstawił obraz nowoczesnego społeczeństwa przyszłości, które niestety w praktyce wcale nie jest tak wspaniałe, jak mogłoby się wydawać. Ciekawa, zachęcająca do myślenia i nowatorska historia, zdecydowanie zasługująca na bliższe poznanie.

Książki Aldousa Huxley’a poruszają różnorodną tematykę, dzięki czemu czytelnik może wybrać pozycję odpowiadającą jego indywidualnym zainteresowaniom, niezależnie od tego, czy na co dzień najczęściej czyta książki horrory, literaturę piękną, obyczajową czy kryminały. W dorobku literackim pisarza, poza antyutopią „Nowy wspaniały świat”, warto zwrócić uwagę również na takie powieści, jak: „Wyspa”, w której czytelnik poznaje rozbitka – Willa Farnaby’ego oraz „Po wielu latach”, historię perypetii mieszkającego w USA miliardera Jo Stoyte’ego, który za wszelką cenę chce wyrwać się ze szponów śmierci i widząc, że się starzeje, szuka sposobu na to, żeby jednak zostać nieśmiertelnym.

W bibliografii Huxley’a czytelnik może znaleźć również książkę biograficzną „Szara eminencja. O władzy zza tronu, bezwzględności i polityce w służbie religii w czasach kardynała Richelieu”, w której opisuje on postać, jaką był François Joseph Leclerc du Tremblay. Na szczególną uwagę w dorobku literackim pisarza zasługują także takie pozycje książkowe jak: „Syntetyczny Bóg”, „Małpa i Duch”, „Niewidomy w Gazie”, „Geniusz i bogini”, „Diabły z Loudun”, „Jak suche liście”, „W cudacznym korowodzie” czy „Kontrapunkt”. Chcąc bliżej poznać twórczość Aldousa Huxleya koniecznie należy sięgnąć również po tomiki jego poezji.

Aldous Huxley - bestsellery
Aldous Huxley
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Aldous Huxley
Blister , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 8.79 zł 32.00 zł

Aldous Huxley
Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 8.15 zł 37.00 zł

Aldous Huxley
Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 2.85 zł 23.10 zł

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner