Adam Kay - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
12 Czerwca 1980 w Brighton
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Będzie bolało, Świąteczny dyżur
Nagrody:
Nominacja: National Book Award

Adam Kay to popularny brytyjski komik, z wykształcenia lekarz. Dodatkowo, Kay ma na swoim koncie działalność literacką, która zdecydowanie może przypaść do gustu osobom, które uwielbiają biografie i autobiografie – książki Adama Kay’a są bardzo ciekawą propozycją czytelniczą, pokazującą odbiorcom inną perspektywę. Twórczość literacka autora cieszy się dużą popularnością, a książki są tłumaczone na wiele języków obcych, w tym język polski. Na polskim rynku można znaleźć dwie książki Adama Kay’a: „Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza” oraz „Świąteczny dyżur”.

„Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza” to książka Adama Kay’a, która jak sama nazwa wskazuje, opowiada, często w bardzo zabawny sposób, o perypetiach młodego lekarza, który musi stawić czoła odpowiedzialności za życie i zdrowie drugiego człowieka, ogromnej ilości pracy, wielogodzinnym dyżurom oraz brakowi czasu na życie osobiste. Książka, mimo że często wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika, jest również ciekawym źródłem informacji, pozwalającym zajrzeć za kotarę tajemnicy funkcjonowania młodych lekarzy.

„Świąteczny dyżur” to kolejna książka Adama Kay’a, która odsłania tajniki funkcjonowania służby zdrowia, tym razem w okresie świątecznym, kiedy inni ludzie mogą odpocząć i spędzić czas ze swoimi rodzinami, ale służba medyczna nadal musi być w gotowości. Adam Kay przedstawia czytelnikom historie ze świątecznych dyżurów, nie tylko bawiąc, ale również pokazując rzeczywistość. Język książek autorstwa komika jest bardzo zabawny, dzięki czemu książki jego autorstwa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza jeśli czytelnik interesuje się funkcjonowaniem służby zdrowia, ale nie wystarczają mu suche informacje i woli treść, która jednocześnie bawi.

Adam Kay ma w swoim dorobku literackim również inne książki związane z szeroko pojętą tematyką medyczną: „Kay’s anatomy. A complete (and completely disgusting) guide to the human body” oraz „Kay’s marvellous medicine. A gross and gruesome history of the human body”.

Adam Kay - bestsellery
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż

Taniej o 8.67 zł 0.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 20.07 zł 34.99 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 8.47 zł 34.99 zł

Broszurowa , W magazynie
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 5.43 zł 34.99 zł

Adam Kay - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner