Wydawnictwo Arkady jest znane przede wszystkim profesorom, studentom oraz miłośnikom albumów i leksykonów. Ma ono ciekawą historię, powstało bowiem z połączenia oficyn ,,Budownictwo i Architektura” oraz ,,Sztuka”, a jego nazwa odnosi się do warszawskiego miesięcznika artystycznego z lat 30. XX wieku. Wydawnictwo Arkady książki dzieli na te należące do filii wydawnictwa albumowego oraz te, które stanowią część wydawnictwa edukacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Oferta Wydawnictwa Arkady

Wydawnictwo Arkady książki kieruje do wielbicieli nauki i kultury. W jego asortymencie znajdują się pozycje dotyczące m.in. historii, w tym historii architektury, sztuki (fotografii, malarstwa, mody) oraz technologii. Wydawnictwo albumowe Arkady obejmuje także ilustrowane atlasy podróżnicze, opisujące zarówno polskie, jak i światowe zasoby przyrodnicze. 

Wiele albumów zostało poświęconych szeroko pojętej sztuce. Jednymi z najpopularniejszych serii Wydawnictwa Arkady są: ,,Sztuka świata” oraz ,,Sztuka polska”, które na przestrzeni lat doczekały się licznych wznowień. Część publikacji wydawnictwa przetłumaczono łącznie na 14 języków obcych. Oznacza to, że ma ono istotny wkład w popularyzację polskich dokonań na świecie. Na uznanie zasługują także książki dwujęzyczne, które ukazują się nakładem Wydawnictwa Arkady. Najbardziej znaną jest polsko-angielski album ,,Polska”, wykonany we współpracy z fotografikiem Michałem Grychowskim oraz historykiem Pawłem Kwiatkowskim.

Wydawnictwo Arkady książki dostosowuje także do wieku swoich czytelników. W jego ofercie znajduje się wiele podręczników akademickich, z których korzystają profesorowie i studenci nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Asortyment oficyny wydawniczej obejmuje również propozycje dla najmłodszych odbiorców. Dbając o ich edukację, Wydawnictwo Arkady proponuje dzieciom serie poświęcone eksperymentom, obyczajom oraz sposobom na łatwiejszą i przyjemniejszą naukę. Jedna z najbardziej znanych serii Wydawnictwa Arkady dla młodych czytelników obejmuje książki pod hasłem ,,Jakie to proste”. Proponuje ono także albumy pamiątkowe, które są doskonałym pomysłem na pierwszy prezent.

Wydawnictwo Arkady pozostaje wierne działalności edukacyjnej, stopniowo poszerza jednak swoją ofertę o literaturę piękną i poświęcone jej albumy. Jedną z najnowszych publikacji, która szybko zyskała popularność i uznanie czytelników, jest ilustrowana książka pt.: ,,J.R.R. Tolkien i jego światy”. Oficyna może tym samym pochwalić się wzrastającą liczbą bestsellerów. Sprawdź, który z nich znajduje się aktualnie w asortymencie Skupszopu.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner