21 kwietnia 2020
Książki psychologiczne warte przeczytania. 9 pozycji, po które musisz sięgnąć!

Książki psychologiczne warte przeczytania. 9 pozycji, po które musisz sięgnąć!

Interesujesz się psychologią? W takim razie - czytaj dalej! Właśnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę dobrych książek psychologicznych, które zdecydowanie warto przeczytać. To co, udasz się razem z nami na wycieczkę po meandrach ludzkiego umysłu?

Najlepsze książki psychologiczne: jaka wiedza jest Ci potrzebna?

Szukasz ciekawych książek psychologicznych? W takim razie, w pierwszej kolejności zastanów się, na jakich treściach najbardziej Ci zależy. Chcesz skompletować najlepsze książki o psychologii, które będą stanowiły sprawdzone źródło interesujących informacji na temat tej gałęzi nauki, czy może jednak wolisz najlepsze poradniki psychologiczne, będące światowymi bestsellerami? Określenie własnych potrzeb i zainteresowań ma priorytetowe znaczenie dla poszukiwań odpowiedniej lektury. 

Wybierając książki, które warto przeczytać z dziedziny, jaką jest psychologia, skonkretyzuj również swoje zainteresowania tematyczne. Psychologia to temat rzeka - na przestrzeni lat powstało wiele ciekawych badań i teorii, dlatego określając wycinek wiedzy, który jest dla Ciebie szczególnie ciekawy, zawęzisz pole swoich poszukiwań, co uczyni je o wiele łatwiejszymi. Przykład? Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z psychologicznymi aspektami pewności siebie, wybierz książkę, która wyposaży Cię w niezbędne informacje. 

Czytelnicy, którzy chętnie sięgają po książki psychologiczne mogą również zanurzyć się z powodzeniem w świat literackiej fikcji. Najlepsze powieści psychologiczne to szansa na to, żeby wejść w buty bohaterów i głębiej zastanowić się nad motywacjami ich postępowania. Jeżeli szukasz alternatywy dla klasycznych książek naukowych o psychologii i psychologicznych poradników, wybierz, na przykład po "Zbrodnię i karę” Fiodora Dostojewskiego, "Annę Kareninę” Lwa Tołstoja czy "Zabić drozda” Harpera Lee. 

Ranking książek psychologicznych: wybór należy do Ciebie!

Wiesz już, że tworząc swój własny top książek psychologicznych musisz w pierwszej kolejności kierować się własnymi zainteresowaniami. Nie bój się jednak wychodzić również poza strefę komfortu. Czasami dobra książka psychologiczna, która na pierwszy rzut oka nie wydawała się zgodna z obszarem Twoich preferencji tematycznych, będzie czytelniczym strzałem w dziesiątkę.

W naszym zestawieniu spróbujemy przedstawić Ci te polecane książki psychologiczne, które zdecydowanie warto przeczytać, ale nie zapominaj, że to tylko niektóre z propozycji, a wybór dobrych książek o psychologii jest zdecydowanie większy.

"Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” Christel Petitcollin. Jeżeli szukasz fajnych książek psychologicznych i należysz do grona osób, które bardzo często obserwują u siebie gonitwę myśli i nieustannie analizują własne postępowanie, ta pozycja powinna trafić na Twoją czytelniczą listę. Christel Petitcollin jest również autorką innej interesującej książki "Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Obie książki mogą pomóc Ci wypowiedzieć wojnę swojej analizującej i wrażliwej naturze.

"Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy” Malcolm Gladwell. Książki z psychologii, które warto przeczytać często okazują się przydatne w codziennym życiu, w trudnych i krępujących sytuacjach. Chyba większość z nas czuje się w mniejszym lub większym stopniu onieśmielony w kontaktach z nieznanymi ludźmi - to całkowicie normalne. W praktyce jednak trudno unikać podobnych interakcji, dlatego warto wiedzieć, jak należy umiejętnie rozmawiać z obcymi. W tym celu dobrze jest sięgnąć po książkę Malcolma Gladwella - fenomenalną pozycję poświęconą rozmowom z nieznajomymi.

"Jak mówić, by nas słuchano” Iwona Majewska-Opiełka. Wybierając książki psychologiczne, które zmieniają życie, warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami - o tym wspominaliśmy już wyżej. Często występujesz przed dużą publiką? Nie wiesz, co możesz zrobić, żeby nauczyć się skutecznie mówić w czasie podobnych wystąpień? Sięgnij po książkę "Jak mówić, by nas słuchano”, która została poświęcona właśnie kwestiom związanym z przemawianiem do większych grup osób. Dowiedz się, jakie rozwiązania stosować, żeby przyciągnąć uwagę swoich słuchaczy.

"Psychologia konfliktów” Tomasz Witkowski, Stanisław Chełpa. Jak wcześniej wspomnieliśmy, najciekawsze książki psychologiczne często dotyczą zagadnień, z którymi czytelnicy stykają się w codziennym życiu. Nie inaczej jest jeśli chodzi o sytuacje konfliktowe - chcąc nie chcąc, od czasu do czasu stajemy oko w oko z koniecznością rozwiązania jakiegoś sporu. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co robić, żeby efektywnie radzić sobie z konfliktami, przeczytaj książkę Tomasz Witkowskiego i Stanisława Chełpy. Ta umiejętność może się okazać bardzo pomocna na różnych płaszczyznach funkcjonowania człowieka.

"50 wielkich mitów psychologii popularnej” Barry L. Beyerstein, Scott O. Lilienfeld, John Rusico, Steven Jay Lynn. Typując książki psychologiczne, które trzeba przeczytać, warto sięgnąć po lektury rozwijające naszą wiedzę. "50 wielkich mitów psychologii popularnej” to ciekawa pozycja, która rozprawia się z najbardziej popularnymi przekłamaniami z dziedziny psychologii. Przekonaj się, w co nie warto wierzyć.

"Zarządzanie stresem, czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach” Mike Clayton. Nie ma chyba osoby, która nie odczuwałaby negatywnych skutków stresu. Żyjąc w ciągłym biegu, łatwo o wystawienie się na działanie czynników stresogennych, dlatego wybierając warte przeczytania poradniki psychologiczne, dobrze jest sięgnąć po książki uczące sobie radzenia ze stresem. Książka Claytona to świetna propozycja dla osób szukających skutecznych sposobów na redukcję jego intensywności. 

"Toksyczny partner. Jak uwolnić się z niezdrowej relacji?” Donna Frazier, Susan Forward. Niestety, nie zawsze związki są udanymi relacjami, czasem zdarza się, że partner jest osobą toksyczną, ale mimo wszystko zakończenie związku nie jest dla kobiety łatwym krokiem. Książka Donny Frazier i Susan Forward to praktyczna pomoc dla kobiet, które chcą odejść od toksycznych mężczyzn i szukają wskazówek pomagających wprowadzić zmiany we własnym życiu.

"Mózg psychopaty” James Fallon. Jeżeli na Twoim celowniku znajdują się godne polecenia książki psychologiczne, "Mózg psychopaty” to pozycja, która może wzbudzić Twoje zainteresowanie. Dlaczego? Dzięki tej książce możesz się dowiedzieć, co właściwie dzieje się w mózgu psychopaty i czy tylko predyspozycje genetyczne decydują o jego działaniach. 

"Związek bez gniewu. Jak przetrwać błędne koło kłótni, dąsów i cichych dni” W. Robert Nay. Nawet najlepsze związki muszą czasami borykać się z trudniejszymi okresami. Jeśli do Twojego związku zakradł się gniew i coraz częściej się kłócicie, ta książka może Wam pomóc. W końcu o udany związek trzeba umiejętnie zadbać. 

Polecane książki psychologiczne to szansa na to, żeby lepiej zgłębić ludzkie wnętrze. Wybierając dobre książki o psychologii człowieka, warto zastanowić się przede wszystkim, jakie tematy z nią związane są dla Ciebie najbardziej fascynujące. Wymienione przez nas tytuły książek psychologicznych to tylko niektóre z interesujących propozycji, które warto znać. Swoimi typami podziel się z nami w komentarzach!

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz
Tekst musi mieć więcej niż 50 znaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.

Również warte przeczytania

Sprzedaj książki

Wypłaciliśmy już zł za sprzedane książki w Skupszop.pl

Kamera

Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji