Menu

Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Szkice o współczesnej polityce gospodarczej

Wyd. Adam Marszałek Wydawnictwo Paweł Błaszczyk

Istotą polityki gospodarczej jest ingerencja szeroko pojętego państwa w funkcjonowanie rynku (gospodarki). To słuszne definicyjne odniesienie polityki gospodarczej proponowane przez S....

Cena rynkowa: 40,57 zł

Nasza cena: 3,52 zł

-91%

Stan: używana - jak nowa

Jak nowa Jak nowa Jak nowa Jak nowa Jak nowa

Wysyłka

Twoje zamówienie zostanie wysłane jutro

Wysyłka w ciągu 24h już od 3,90 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Opis książki

Istotą polityki gospodarczej jest ingerencja szeroko pojętego państwa w funkcjonowanie rynku (gospodarki). To słuszne definicyjne odniesienie polityki gospodarczej proponowane przez S. Kruszczyńskiego, K. Secornskiego i B. Winiarskiego poszerza wyzwanie współczesnej demokratycznej gospodarki rynkowej, której celem jest uzyskanie równowagi między swobodą funkcjonowania rynku a interwencją państwa. Trudno sobie wyobrazić, aby tylko jeden z tych elementów mógł zapewnić efektywne funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. W praktyce zatem mamy do czynienia z gospodarką mieszaną, stanowiącą powiązanie rynku i państwa, w której istotną rolę odgrywają działania z zakresu polityki gospodarczej. Należy mieć jednak na uwadze, że w różnych przypadkach powiązanie to, a zarazem stopień aktywności polityki gospodarczej mogą być odmienne.

W sytuacji relatywnie dużego udziału państwa i aktywnej polityki gospodarczej mówi się o gospodarce bardziej socjalnej, natomiast w sytuacji odwrotnej o gospodarce bardziej liberalnej. Kombinacja ta powinna być racjonalnie i indywidualnie określona dla poszczególnych krajów przy współudziale m.in. społeczeństwa i władz gospodarczych. Z jednej strony powinny być przy tym uwzględnione niedoskonałości rynku zarówno na szczeblu mikro-, jak i makroekonomicznym oraz przestrzennym. Z drugiej strony powinny być także wzięte pod uwagę wady państwa, które z kolei stanowią argument na rzecz bardziej swobodnego funkcjonowania rynku.

Rok wydania

0

Ilość stron

0

Okładka

Miękka

Rozmiar

ISBN

9788377802816

Recenzje użytkowników

Brak
recenzji

Dodaj swoją recenzję jako pierwszą!

Dodaj recenzje i odbierz rabat

z

Twoja ocena:

Dodaj opinie i odbierz rabat

Dowiedz się wiecej

Opinie naszych klientów

Wszystko ok.
mole
ZOBACZ WSZYSTKIE
Wyróżnienie w zestawieniu
Ranking Sklepów
Internetowych 2016

NAPISALI O NAS:

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA