Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Magma i inne próby zrozumienia o co tu chodzi

Wyd. Wydawnictwo Krytyki Politycznej Agnieszka Graff

Czy naprawdę jesteśmy krajem katolickim? Dlaczego polscy liberałowie to zwyklikonserwatyści? Czy Unia Europejska pomaga gejom? Czy feministki żyją w gettach? I czykobiety istnieją...

Cena rynkowa: 36,65 zł

Nasza cena: 9,84 zł

-73%

Stan: używana - jak nowa

Jak nowa Jak nowa Jak nowa Jak nowa Jak nowa

Wysyłka

Twoje zamówienie zostanie wysłane jutro

Wysyłka w ciągu 24h już od 3,90 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Opis książki

Czy naprawdę jesteśmy krajem katolickim? Dlaczego polscy liberałowie to zwyklikonserwatyści? Czy Unia Europejska pomaga gejom? Czy feministki żyją w gettach? I czykobiety istnieją realnie?Agnieszka Graff stawia te pytania minionemu Dwudziestoleciu ? epoce liberalnejdemokracji i wolnego rynku. Pytania niewygodne, bo skoro jest rynek i demokracja, tomusi być także wolność i równość. Tymczasem już dziesięć lat temu Autorka pisała, żePolska to ?świat bez kobiet?, w którym życie publiczne zdominował męskikonserwatyzm.Czy od tamtego czasu coś się zmieniło? Jesteśmy już w Unii Europejskiej, parytetywyborcze to przedmiot poważnej debaty a nie szowinistycznych satyr, a Kongres Kobiet,wielkie skupisko grup i środowisk różnych orientacji, przyjął za swoje mnóstwofeministycznych postulatów. Czy jest zatem dobrze? Nie. Biskup to wciąż największyautorytet w sprawach ciąży, liderzy partii błyszczą seksistowskim dowcipem a kobietytraktuję się tym podlej, im gorzej opłacany zawód wykonują.

Magma to nie tylko opowieść o Polsce nierówności i wykluczenia ? płciowego, klasowegoi religijnego. To diagnoza polskiego (i nie tylko) ruchu feministycznego, jego sukcesów,klęsk i perspektyw. To wreszcie manifest polityczny ? wezwanie do wspólnej walki, ramięw ramię z pielęgniarkami, górnikami czy studentkami gender studies. Walki na wielufrontach: w parlamencie, na wiecu, na Manifie, w dyskursie publicznym i w popkulturze.O AUTORCEAgnieszka Graff ? amerykanistka, filolożka, doktor literatury angielskiej, wykładowczyniOśrodka Studiów Amerykańskich oraz Gender Studies UW, organizatorka dorocznejManify, członkini zespołu Krytyki Politycznej. Tłumaczka Własnego pokoju Virginii Woolforaz autorka licznych artykułów i felietonów (m.in. w ?Przekroju?, ?GazecieWyborczej?, ?Zadrze? i ?Res Publice Nowej?) a także książek: Świat bez kobiet, Płeć wpolskim życiu publicznym (2001) oraz Rykoszetem. Rzecz o płci, seksualności i narodzie(2008). Mama Stasia.

Rok wydania

2010

Ilość stron

192

Okładka

broszurowa

Rozmiar

14,5x20,5 cm

ISBN

9788361006879

Recenzje użytkowników

Brak
recenzji

Dodaj swoją recenzję jako pierwszą!

Dodaj recenzje i odbierz rabat

z

Twoja ocena:

Dodaj opinie i odbierz rabat

Dowiedz się wiecej

Opinie naszych klientów

Bardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, przesyłka dobrze zapakowana. Polecam!
selphie_6
ZOBACZ WSZYSTKIE
Wyróżnienie w zestawieniu
Ranking Sklepów
Internetowych 2016

NAPISALI O NAS:

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA